تعمیر سانروف اچ سی کراس

زمان مطالعه: 4 دقیقه
3.7
(6)

سانروف جزو اجزایی از خودرو است ؛ که امروزه یکی از با اهمیت ترین گزینه ها در خرید اتومبیل به شمار می‌رود. استفاده از آن دلیلی به جز استفاده از هوای تازه و زیبایی نمای خودرو نیست. سانروف خودرو نیز مانندهر قطعه ی دیگری خراب می شود و نیاز به تعمیر خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم در مورد تعمیر سانروف اچ سی کراس توضیح بدهیم.

تفاوت بین سانروف و مونروف

سانروف از زمان قدیم بر روی ماشین ها نصب بوده است و آپشن جدیدی به حساب نمی‌آید. این وسیله بالای سقف قرار دارد و ممکن است دستی یا برقی باشد. سانروف ممکن است کاملا باز شود و یا درون لایه ای از سقف قرار بگیرد. مونروف در سال 70 میلادی توسط شرکت فورد معرفی شد . تفاوتی که با سانروف دارد این است که جنس شیشه ها در آن روشن است و حتی در صورت ثابت ماندن ماشین می‌توانید فضای بالای سر را مشاهده کنید. جنس شیشه استفاده شده در سانروف معمولا تیره است و از فلز در ساخت آن استفاده می‌کنند.تعمیر سانروف اچ سی کراس

مونروف نیز می‌تواند باز شود تا هوا جریان پیدا کند؛ اما باز شدن آن مانند سانروف نیست . در مونروف  فقط تکه ای از آن برای عبور هوا حرکت می‌کند. اما به دلیل اینکه جریان هوا به عقب ماشین نیز برسد ؛ هم سانروف و هم سقف پانوراما در تولید خودرو ها استفاده می شود.

می‌خوام بخونم  سانروف ماشین

شما میتوانید در درباره ما بیشتر بدانید.

تعمیر سانروف اچ سی کراس

ابزار معیوب ، کاری که ما از آن ها انتظار داریم را به درستی انجام نمی‌دهند و این موضوع باعث نارضایتی می شود.

سه مشکل مهمی که در سانروف اچ سی کراس ممکن است پیش بیاید:

  • داشتن 1 یا 2 ابزار خراب در سیستم سانروف
  • گیر کردن
  • نشتی داشتن

سانروف برای تابش نور خورشید به داخل خودرو و ورود هوا به ماشین تعبیه شده است. سانروف به دوصورت وجود دارد ؛ اتوماتیک یا دستی. این موضوع به مدل خودرو و طراحی آن بستگی دارد. وجود ترک یا نشتی در سانروف نشان دهنده آن است که باید آن را تعمیر کنید. اما اگر سانروف ترک دارد بهترین کار این است که آن را تعویض کنید چرا که تعمیر سانروف اچ سی کراس شاید آن طور که می خواهید صورت نگیرد.تعمیر سانروف اچ سی کراس

نشتی سانروف

نشت سانروف می‌تواند بر اثر افتادن اشیا روی آن مانند: سنگ، شن و… باشد. و یا به دلیل جمع شدن زیاد کثیفی در درز‌های سانروف اتفاق بیفتد. هزینه تعمیر سانروف به مدل سانروف و مدل خودروی شما بستگی دارد. تولیدکنندگان مدل های مختلفی از سانروف را بر روی خودرو های خود نصب می‌کنند. در نتیجه  قیمت های متفاوتی دارند. هزینه های تعمیر سانروف اچ سی کراس به قطعه هایی که تعمیر کار استفاده می‌کند نیز بستگی دارد. بنابراین بهتر است قبل از شروع به تعمیر سانروف اچ سی کراس قیمت ها را قبل از سفارش وسایل توسط تعمیر کار  بررسی کنید. اگر سانروف صداهایی اضافی از خود تولید می‌کند بهتر است صداگیری سانروف خودرو را چک کنید.

می‌خوام بخونم  سانروف ماشین

سانروف کامل دانگ فنگ اچ سی کراس

سانروف دانگ فنگ اچ سی کراس نوعی اسپویلر است. در این نوع سانروف، به دلیل اینکه پنل شیشه ای با سقف اتومبیل دارای زاویه است ؛ می‌تواند ورود هوا را کنترل کند. همچنین می‌تواند به میزان کمی به عقب رفته و باز شود. این پنل توسط کلید هایی که روی چراغ سقف هستند قابل حرکت است. این نوع از سانروف ها الکتریکی بوده و اگر هر کدام از قطعه های آن مانند: شیشه سانروف، موتور، یونیت و… دچار مشکل شود؛ می‌توانید یدک آن را از فروشگاه های اتومبیل خریداری کنید.تعمیر سانروف اچ سی کراس

تعویض یا تعمیر سانروف اچ سی کراس هنگام شکستگی

در صورت شکسته شدن سانروف بهتر است سانروف تعویض شود ؛ چرا که از تعمیر سانروف اچ سی کراس بهتر است.

ابزار مورد استفاده در تعویض و تعمیر سانروف اچ سی کراس:

  • دستکش
  • چکش
  • پیچ گوشتی
  • آچار لوله ای
  • چاقو

تعمیر گیر کردن سانروف

اگر سانروف ثابت مانده یا گیر کرده است و از خود صداهای عجیبی درمی‌آورد ؛ به سانروف دست نزنید. و تلاشی برای باز و بسته کردن آن نکنید. به طور معمول به دلیل وجود خرده ریز ها و کثیفی ها ممکن است ؛ مسیر حرکت سانروف بسته باشد . یا محور گریس آن سفت شده باشد . و این مشکل ها نیاز به بررسی و چک کردن دارند. اگر ما سانروف را به وسیله از نیروی ناگهانی باز و یا بسته کنیم ؛ ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات جدی تری مانند شکستن کابل ها شود. اگر کابل ها در خودرو خراب نباشند تعمیر سانروف اچ سی کراس به آسانی صورت خواهد گرفت.تعمیر سانروف اچ سی کراس

تست موتوردر تعمیر سانروف

برای فهمیدن اینکه موتور سانروف کار می‌کند یا نه ؛ بهتر است موتور را جدا کرده و با باتری آن را تست کنید. باید پنل اصلی را باز کرده و 3 سیم موتور را از آن جدا کنیم. همچنین باید سیمی که از راننده به موتور وصل است را به اندازه 2 تا 10 میلی‌متر جدا کنید. چرا که این سیم ها موتور را در جای خود ثابت نگه می‌دارند. 3 کابل که از موتور دیده می‌شوند ؛ سیم آبی سیمی برای اتصال است . سیم سبز، منبع برقی است که توسط آن سانروف باز می‌شود . برای قطع کردن برق سانروف باید از سیم سیاه استفاده کنیم. سیم آبی را جدا می‌کنیم و آن را به انتهای منفی باتری و سیم دیگر را به قسمت مثبت آن می‌زنیم .در این مورد باید موتور کار کند اما اگر کار نکرد ، مجبور به مراجعه به تعمیرکار و تعمیر سانروف اچ سی کراس خواهیم بود .

می‌خوام بخونم  سانروف ماشین

عیب یابی سیم کشی در تعمیر سانروف اچ سی کراس

اگر نسبت به کارکرد سوویچ سانروف مطمئن نیستید ؛ بهترین راه اطمینان از سلامت سیم های ورودی به سوویچ است. برای این کار باید با آچار باکس 10 میلی متر و پیچ گوشتی به زیر داشبورد بروید. سوویچ سانروف بر روی یک پنل سیاه رنگ قرار دارد. با آچار پشت پنل را باز کنید؛ در زیر آن 3 سیم قرار دارد. سیم وسط باید سیم قرمز کلفتی باشد و 2 سیم دیگر باید قرمز با نوار های رنگی متفاوت باشند. در سقف باید یک رابطه سیم دوتایی سیاه به سیاه وجود داشته باشد. اگر موتور کارکند؛ به این معنا است که سوویچ سالم است و سیم کشی ها درست قرار گرفته اند.

شما میتوانید اینجا در مورد ما بیشتر بدانید.

مخاطبان عزیز سپاس گزاریم که تا انتهای مقاله با ما همراهی کردید.نظرات و سوالات خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع : صفحات وب

 

این مقاله براتون مفید بود؟

لطفا روی ستاره کلیک کنید و امتیاز بدید!

امتیاز این مقاله: 3.7 / 5. تعداد امتیازها: 6

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *