زمان مطالعه: 6 دقیقه
5
(2)

کامیون هیوندا

کامیونت هیوندا یکی از بهترین و معروف ترین انواع کامیونت ها می باشد‌. امروزه در بازار کامیونت ها، بیشتر از این نوع کامیونت برای حمل و نقل بار ها و مصارف دیگر استفاده می شود. علت آن نیز مزیت هایی است که این خودرو در مقایسه با خودرو ها و کامیونت های دیگر دارد. از جمله ی مهم ترین و اصلی ترین ویژگی ها و مزیت های کامیونت هیوندا، می توان به ظاهر زیبای آن اشاره کرد. این کامیونت که توسط شرکت هیوندای کره جنوبی تولید می شود، یکی از بهترین و زیبا ترین طراحی ها را در بین انواع کامیونت ها دارد. موضوعی که باعث شده است تا میزان خرید و فروش این کامیونت رو به افزایش بگذارد.

علاوه بر این کامیونت هیوندا دارای موتور چهار زمانه می باشد که یکی از جدید ترین تکنولوژی ها در زمینه ی ساخت و تولید کامیونت ها در کشور های مختلف دنیا می باشد. این نوع کامیونت مجهز به موتور توربو شارژ و اینتر کولر می باشد و در این زمینه توانسته است مجوز های لازم را از سازمان های مربوطه اخذ کند. همچنین استاندارد آلایندگی این خودرو، یورو 4 می باشد. امروزه بعضی از خودرو ها و کامیونت هایی که توسط شرکت ها و کارخانجات کامیون سازی و خودروسازی تولید می شوند، استاندارد آلایندگی یورو 5 و یورو 6 هم دارند. اما در مورد این نوع کامیونت، استاندارد آلایندگی یورو 4 می باشد. هر چقدر که استاندارد آلایندگی بالاتر باشد، نشان دهنده ی این است که خودرو کم تر دود و مواد سمی ایجاد می کند.

در گذشته خودرو های دود زا در سطح شهر های بزرگ کشور تعداد بیشتری داشتند. این در حالی است که امروزه با تکنولوژی های جدیدی که در زمینه ی ساخت خودرو ها و کامیونت ها به کار گرفته شده اند، روز به روز از میزان دود تولید شده از جانب خودرو ها کاسته می شود

می‌خوام بخونم  صافکاریPDRچیست؟

 

انواع کامیونت هیوندا

کامیونت هیوندا در انواع مختلفی از حجم ها تولید می شود. هر کدام از این انواع کامیونت ها، ویژگی ها و مشخصات فنی خاص خود را دارند. ویژگی ها و مشخصات فنی ویژه ای که باعث شده است تا استفاده از این کامیونت ها به صورت تخصصی و برای انجام کار های مختلف انجام گیرد. بعلاوه هر کدام از این کامیونت ها دارای امکانات و تجهیزات ویژه و خاصی هستند. در ادامه ی این مقاله و در پاراگراف های بعدی، شما را با این امکانات و تجهیزات آشنا خواهیم ساخت.

 

مشخصات و ویژگی های فنی کامیونت هیوندای 6 تن

یکی از پر استفاده ترین انواع کامیونت های هیوندای، کامیونت هیوندا 6 تن می باشد. این کامیونت دارای ویژگی ها و مشخصات فنی خاصی می باشد. در زیر در ارتباط با این ویژگی ها و مشخصات فنی صحبت می کنیم:

  • طول بدنه ی این نوع کامیونت، در حدود 6.5 متر و عرض آن در حدود 2 متر می باشد. ارتفاع آن نیز بیش از 2 متر و در حدود 2 متر و 200 سانت می باشد.
  • توان و قدرت موتور این خودرو، 140 اسب بخار می باشد.
  • این نوع کامیونت، مجهز به سیستم ترمز ABS به همراه EBD می باشد. این سیستم یکی از بهترین و قوی ترین انواع سیستم های ترمز می باشد که به کامیونت کمک می کند تا ترمز قوی تری داشته باشد. همچنین این نوع ترمز به کامیونت این اجازه را می دهد که در هوای بارانی و جاده های لغزنده، قدرت سیستم ترمز موتور در کنترل خودرو بالاتر برود.

 

امکانات و تجهیزات کامیونت 6تن هیوندا

خودروی کامیونت 6 تن، دارای امکانات و تجهیزات خاصی می باشد. در زیر به این امکانات و تجهیزات اشاره می کنیم:

شیشه های برقی

شیشه های این خودرو به صورت کاملا برقی و اتوماتیک بالا و پایین می شوند و نیازی به استفاده از دستگیره های دستی برای بالا و پایین کردن آن ها نمی باشد

سیستم قفل مرکزی

این خودرو، همانند بسیاری دیگر از خودرو هایی که امروزه توسط شرکت های خودروسازی مختلف در سراسر دنیا تولید می شوند، دارای سیستم قفل مرکزی می باشد. به این معنی که با بستن درب خودرو سمت راننده، درب سمت شاگرد نیز بسته خواهد شد و نیازی به بستن جداگانه درب های خودرو نمی باشد.

سیستم تهویه

این خودرو، دارای یک سیستم تهویه بسیار مناسب می باشد. این موضوع باعث شده است تا رانندگی با این خودرو و نشستن در فضای این کامیونت برای افراد بسیار دلپذیر باشد.

مه شکن

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین امکانات و تجهیزاتی که کامیونت هیوندا دارد، مه شکن می باشد. مه شکن به راننده خودرو کمک می کند تا در شرایط بد آب و هوایی و مه گرفتگی های شدید، رانندگی راحت تری داشته باشد.

می‌خوام بخونم  خودرو ایرانی پیکان

گرمکن آینه بغل

از جمله ی دیگر امکانات و تجهیزات کامیونت هیوندا، گرمکن آینه بغل می باشد. در صورتی که این نوع امکانات و تجهیزات در خودرو وجود نداشته باشد، در شرایط بارانی و مه گرفتگی، ممکن است آینه بغل های خودرو دچار مه گرفتگی شدید شده و دید راننده تنگ و کم شود. گرمکن آینه بغل باعث می شود که مه گرفتگی روی آینه بغل کامیونت پاک شده و بتوان به راحتی به رانندگی خود ادامه داد.

صندلی قابل تنظیم راننده

صندلی راننده در ارتباط با کامیونت هیوندا، کاملا قابل تنظیم می باشد. شما می توانید متناسب با قد خود، صندلی خود را تنظیم کرده و رانندگی راحت تری داشته باشید. این در حالی است که عدم رعایت این موضوع می تواند باعث خطر های بسیاری در رانندگی شود.

جک بالابر

این نوع کامیونت، مجهز به جک بالابر می باشد. شما می توانید به کمک جک بالابر این خودرو، بار هایی که در این خودرو وجود دارند را به راحتی تخلیه کنید.

کولر گازی

کامیونت هیوندا، مجهز به کولر گازی می باشد. بسیاری از خودرو ها و کامیونت هایی که امروزه تولید می شوند، دارای کولر گازی هستند. این موضوع باعث شده است تا میزان استفاده از آن ها روز به روز افزایش پیدا کند. لذا از این نوع کامیونت برای انتقال و حمل و نقل و بار های مختلف در فصول مختلف سال می توان استفاده کرد و گرمای تابستان و سرمای زمستان روی سرنشین های این مدل خودرو تاثیر بسزایی نمی گذارد.

رادیو پخش

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین امکاناتی که این مدل خودرو ها و دیگر انواع کامیونت ها و خودرو های امروزی دارند، این است که از رادیو پخش هایی برخوردار بوده که هم می توان سی دی و هم Usb   را روی آن ها ران یا خوانش کرد. این موضوع باعث شده است تا دیگر نیازی به خرید رادیو ضبط های جداگانه برای خودرو ها و کامیونت ها وجود نداشته باشد.

 

مشخصات فنی و ویژگی ها و امکانات کامیونت هیوندا 8 تن

نوع دیگری از کامیونت های هیوندا، کامیونت هیوندا 8 تن می باشد. این نوع کامیونت نیز تقریبا مشخصات فنی و ویژگی هایی شبیه کامیونت 6 تن دارد. سپر جلوی این کامیونت، همانند نوع 6 تن، هم رنگ خود کامیون می باشد. این موضوع بر زیبایی های این کامیونت افزوده است. قابلیت تنظیم صندلی در مورد این نوع کامیونت، برای هر دو صندلی جلو وجود دارد و سرنشین ها می توانند متناسب با قدی که دارند، صندلی های خود را تنظیم کنند. این نوع کامیونت نیز، شبیه نوع 6 تن, دارای گرمکن آینه بغل می باشد. گرمکن آینه بغل، همانطوری که در مورد کامیونت 6 تن اشاره کردیم، بسیار کاربردی می باشد. در آب و هوای بارانی و مه گرفتگی های شدید، این مدل امکانات بسیار کاربردی می باشد.

می‌خوام بخونم  خودرو تاتا موتورز

 

کاربرد های کامیونت 8 تن هیوندا

از کامیونت هیوندا و کامیونت هایی شبیه به این نوع کامیونت در موارد بسیاری استفاده می شود. این کامیونت ها، به دلیل قدرت موتور زیادی که دارند، توانایی انتقال بار و حمل و نقل را دارا می باشند. در ادامه ی این مقاله در ارتباط با کاربرد های متنوع این نوع کامیونت بیشتر صحبت می کنیم:

حمل و نقل اثاثیه

یکی از مهم ترین و اصلی ترین کاربرد های کامیونت هیوندا، کاربرد آن در انتقال و حمل و نقل اثاثیه می باشد. به عنوان مثال شما قصد دارید تا اسباب و اثاثیه منزل خود را از مکانی به مکان دیگر انتقال دهید. به عبارت دیگر شما قصد دارید که نقل مکان کنید. در این گونه موارد، کامیونت هایی از قبیل کامیونت هیوندا بسیار کاربردی هستند. شما می توانید مقدار زیادی از بار و اسباب و اثاثیه را روی این نوع خودرو و کامیونت سوار کرده و از جایی به جای دیگر انتقال دهید. از این کامیونت ها برای نقل و انتقال اسباب و اثاثیه برای راه های دور هم استفاده می شود. با توجه به قدرت بالایی که این نوع کامیونت ها دارند، می توان از آن ها برای نقل مکان از یک شهر به شهر دیگر نیز استفاده کرد.

حمل و نقل مواد غذایی و گوشتی

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین کاربرد های کامیونت هیوندا، کاربرد آن برای حمل و نقل مواد غذایی و گوشتی می باشد. بسیاری از مواد غذایی برای حمل و نقل، نیازی به یخچال ندارند. به عنوان مثال انتقال جیره ی خشک مغازه ها مثل برنج، قند، شکر، سویا، ماکارونی و … نیازی به یخچال ندارد و شما می توانید بدون نیاز به یخچال، این اسباب و مواد غذایی را از مکانی به مکان دیگر انتقال دهید. در مورد صنایع و شرکت هایی که در زمینه ی پخش و توزیع مواد غذایی نیز فعالیت می کنند، قضیه به همین ترتیب است. برای انتقال گوشت ها و مواد غذایی که نیاز به دمای پایین دارند نیز از کامیونت های یخچال دار هیوندا استفاده می کنند. مواد گوشتی و مواد غذایی گوشتی و مرغ و ماهی، باید در دمای پایین نگه داشته شوند تا فاسد نشوند. در این گونه موارد می توان از کامیونت هیوندا یخچال دار استفاده کرد.

حمل و نقل مواد و ابزارآلات ساختمانی

از جمله ی دیگر کاربرد های کامیونت هیوندا، کاربرد آن در نقل و انتقال و حمل و نقل ابزارآلات و وسایل ساختمانی می باشد. به عنوان مثال شما قصد دارید تا تعداد زیادی بلوک یا آجر ساختمانی را از محل تولید به محل مصرف انتقال دهید. در این گونه موارد می توانید از این نوع کامیونت ها استفاده کنید. این کامیونت ها به اندازه ی کافی جا برای مواد و مصالح ساختمانی دارند و شما می توانید هر تعداد مصالح ساختمانی که می خواهید را از کارگاه های تولیدی خریداری کرده و به کمک این کامیونت ها انتقال دهید.

نویسنده.آریان جوانبخت

این مقاله براتون مفید بود؟

لطفا روی ستاره کلیک کنید و امتیاز بدید!

امتیاز این مقاله: 5 / 5. تعداد امتیازها: 2

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *