آنچه در این مقاله می‌خوانید

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5
(1)

مفهوم کامیون آلفا

خودروهای آلفارومئو همواره از زیباترین ساخته‌های صنعت خودرو محسوب شده‌اند. کارشناسان مطرح صنعت خودرو مانند جرمی کلارکسون، ریچارد هموند و جیمز می بارها در برنامه معروف “گرند تورر” خودروهای آلفا رومئو را به دلیل زیبایی و ویژگی‌های رانندگی تحسین کرده‌اند.اینک خودروساز ایتالیایی تصمیم به ساخت یک کشنده سنگین و کامیون بزرگ گرفته و رندرهای زیبایی را برای این محصول آتی دریافت کرده که یکی از زیباترین آنها نتیجه کار طراح کره‌ای “تائکانگ لی” است که بسیار جذاب به نظر می‌رسد.

در این رندر از ترکیب زبان طراحی آینده آلفا رومئو و جلوپنجره سپر شکل منحصر به فرد، در جلوی کابین استفاده شده است. پیچ‌ و قوس‌های داغ نمای رو به رو تا اواسط نمای جانبی کابین ادامه یافته‌اند که تنها مختص این برند ایتالیایی هستند. چراغ‌های روزتاب با زوایای تند و تیز نیز در برجسته کردن نمای روبه‌رویی نقش دارند تا کارشناسانه بتوان آن را یک کامیون زیبا نامید. مسلما رنگ قرمز نیز برای کامیون برازنده است.

معمولاً خودروهای تولیدی آلفارومئو را به عنوان یکی از جذاب‌ترین محصولات صنعت خودرو در نظر می‌گیرند. سه مجری مشهور گرندتور یعنی کلارکسون، هموند و می همیشه خودروهای آلفارومئو را به خاطر زیبایی و کاراکتر خاص سواری می‌ستایند. اگرچه در بحث طراحی همیشه سلیقه‌ی افراد حرف اول را می‌زند اما خودروهای آلفارومئو از نظر اکثر افراد زیبا هستند.

می‌خوام بخونم  دنده اتوماتیک

محصولات “آلفارومئو” را همواره در رده زیباترین خودروهای جهان قرار می دهند. حتا سه تفنگ دار عاشق خودرو یعنی جرمی کلارکسون، ریچارد هموند و جیمز می نیز خودروهای آلفا را به واسطه طراحی زیبا و ویژگی های دینامیکی منحصر به فرد،می ستایند.

اگرچه بنا به یک ضرب المثل قدیمی؛ زیبایی در نگاه بیننده است، اما آلفارومئو سعی می کند در طراحی ظاهری محصولات اش فراتر از استانداردها ظاهر شود و به این ترتیب، همواره خاص و چشم گیر باقی می ماند.
اما اگر روزی این خودروساز ایتالیایی تصمیم به ساخت یک کشنده بگیرد چه می شود؟ خوش بختانه آقای “تایکان لی” (Taekang Lee) طراح و گرافیست کره ای، دست به قلم شده است و رندری از کامیون احتمالی آلفارومئو را که در ذهن همه ما تجسم می شود، خلق کرده است.لی، زبان طراحی سنتی آلفارومئو را با استانداردهای یک کشنده بزرگ ترکیب کرده است. نقطه قوت این طرح، نقش بستن جلو پنجره اختصاصی آلفا موسوم به Scudetto، بر پیشانی کامیون است. اما شیارهای منحنی که از جلو پنجره تا کناره های کابین ادامه یافته اند، به تقلید از خطوط طراحی خودروهای سواری آلفا به وجود آمده اند. و در نهایت این چراغ های روزتاب خشمگین این کشنده است که جذابیت طراحی دماغه آن را تکمیل می کنند. ما به طور قاطع می توانیم بگوییم این مفهومی در صورت تولید، زیباترین کشنده جهان خواهد بود و اطمینان داریم که شما نیز با حرف ما موافقید!

می‌خوام بخونم  ماشین سنگین ولوو

و البته به یقین اگر روزی این خودرو به تولید برسد، با رنگ قرمز مرسوم در محصولات آلفارومئو و فراری رونمایی می شود! در واقع هیچ رنگ دیگری با طراحی این کامیون کشنده جور در نمی آید! شاید هم با تولید این کشنده به این رنگ، شرکت کوکا کولا به راحتی بتواند چند صد دستگاه از آن را برای جا به جایی نوشابه هایش سفارش دهد!
البته همه می دانیم روزگاری شرکت آلفارومئو در زمینه ساخت خودروهای کار و تجاری فعالیت داشته است اما از دهه ۱۹۳۰، این خودروساز به تولید انواع LCVها، کامیون ها، اتوبوس ها و واگن های برقی شهری پایان داد. با این حال به نظر می رسد ایده طراح کره ای در صورت تولید، چندان هم بد از آب در نیاید.

نویسنده.آریان جوانبخت

این مقاله براتون مفید بود؟

لطفا روی ستاره کلیک کنید و امتیاز بدید!

امتیاز این مقاله: 5 / 5. تعداد امتیازها: 1

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *